Sunday, February 11, 2018

Pärandihoidja 2017

Järgnev sissekanne on peaaegu sõna-sõnalt Eesti Rahvakunsti- ja Käsitööliidu FB- lehelt kopeeritud. Foto tegi Sandra Urvak

Eile selgusid Pärandihoidjad 2017  

HARVI VARKKI, metallikunstnik, kes loob rahvuslikus stiilis ehteid. Harvi kasutab oma töödes just arhailisi ja vanu tehnikaid ning sümboleid. Oma kogemusi on Harvi jaganud käsitöömeistritele ja üliõpilastele.

MAIE ROOS, Lihula lilltikandi tutvustaja ja arendaja, kes kuulub Lihula Lilltikandi Seltsi alates selle loomisest. Maie osalusel on valminud raamatud“Lihula lilltikand ja meistrid” ning „Lihula lilltikand. Õpetus. Mustrid. Inspiratsioon“. 2017. aastal kanti Lihula Lilltikand Vaimse Kultuuripärandi nimistusse ning just Maie on sinna märgitud lilltikandi meistrina.

KATRE ARULA, Põltsamaal enda meistrikojas toimetav tunnustatud käsitöömeister, kes kasutab oma loomingus autoritehnikaid, mis on inspireeritud rahvuslikest mustritest ning ornamentidest. Katre kindakirjatehnikaga kaunistatud esemed on pälvinud märgi Tunnustatud Eesti Käsitöö. Katre on käsitööliidu koolitaja ja mentor, samuti kuulub ta Eesti Moekunstnike Ühendusse. 

Palju, palju õnne!

No comments:

Post a Comment